Smrtelné napadení žralokem

Dneska ráno tady v Austrálii bylo po dvou letech další smrtelné napadení žralokem. Tak jenom krátký příspěvek, že my sme všichni v pořádku.

Lidožravý žralok si vybral pro útok stát New South Wales, což je stejný stát, kde bydlíme, tak radši píšu, že sme v pořádku, aby zbytečně nedošlo zase k nějakému nedorozumění jako při aprílovém příspěvku.

Žralok dneska ráno pokousal 16letého mladíka na noze a na těle, když surfoval na bodyboardu u jedné docela populární pláže – Ballina Beach (která je asi 700km severně od Sydney a kolem které sme mimochodem jeli na náš vánoční výlet). Jeho kamarád, který byl na břehu, viděl, že se něco děje a že se moře kolem najednou celé zbarvilo dočervena. Přesto za ním doplaval a dotáhl ho na břeh, kde během krátké doby vykrvácel než k němu stihli dojet záchranáři. Jednalo se prý o docela velkého žraloka, ale protože bylo po dešti a voda byla zakalená, tak žraloka zatím nenašli.

Tímto smrtelným útokem se dostal stát New South Wales na první místo v počtu smrtelných napadení žralokem. Od té doby, co se začali útoky žraloků zaznamenávat, bylo v tomto našem státě celkem 254 napadení žralokem a v celé Austrálii celkem 693 napadení. A z tohoto počtu bylo 192 smrtelných.

Tady ještě ilustrační foto.

greatwhitegapingjaws300.jpg

 

Ale jinak se není čeho bát a koupat se tady v Austrálii budem pořád dál. Statisticky jsou například mnohem nebezpečnější padající kokosové ořechy, které zabijí víc lidí než žraloci.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je australia. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Smrtelné napadení žralokem

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>